Marsz Niepodległości 11.11.2013 — policja atakuje i bije ludzi

Marsz Niepodległości 11.11.2013 — policja atakuje i bije ludzi
ePub czas dodania: 2013:11:12 07:01 komentarzy 0
Oburzony pan prezydent, robiące raban rosyjskie media, natychmiast przeproszeni przez MSZ bracia Rosjanie, karcący wzrok pana premiera na lotniskowej konferencji. Kto jest winny? Kto po kogo powinien iść?

 

Marsz Niepodległości — policja atakuje i bije ludzi

Wśród uczestników pojawia się z roku na rok coraz więcej rodzin z dziećmi, grup rekonstrukcyjnych czy starszych małżeństw. Tylko co z tego.

Efektem olbrzymich emocji są takie relacje, jak ta młodego (?) reportera TV Republika, który poczuł się prawie jak na wojnie... (pisze portal wpolityce.pl.)

 

 

za: Portal Telewizja Republika

Według niektórych relacji — postkomunistyczne stacje TV powtarzały ujęcia zamieszek  z poprzednich Marszów, podając je za tegoroczne…


 

Czy tęcza musiała spłonąć, a Rosjan trzeba przepraszać? Kto jest winny i co tak naprawdę się działo? Subiektywna relacja uczestnika

Warszawa w ogniu, 11 listopada znów dzieli. Spalona tęcza na Placu Zbawiciela, znów race, petardy, zamieszki, bójki i policja w akcji. Podpalona budka strażników przy rosyjskiej ambasadzie, zniszczone samochody, smutni warszawiacy. Oburzony pan prezydent, robiące raban rosyjskie media, natychmiast przeproszeni przez MSZ bracia Rosjanie, karcący wzrok pana premiera na lotniskowej konferencji.

Winni narodowcy, bo źle zorganizowali marsz. Winna niewielka grupa bandytów, która zniszczyła cały wysiłek nieskazitelnych narodowców. Winni prowokujący skłotersi w lewackiej spelunie. Winna policja, bo źle przygotowała trasę i nie ochroniła. Winny minister spraw wewnętrznych, bo porządku upilnować nie umiał. Winny premier, bo biegał. Winny Jarosław Kaczyński, bo wyniósł się do Krakowa.

Narracji i opowieści w kontekście 11 listopada będziemy mieli tysiące. Komu uwierzyć? Kto jest winny? Kto po kogo powinien iść?(...)

Mrcin Fijołek

Za wpolityce.pl

 

 

licznik: 1778 + 1 / 0 - promuj
captcha
x

Zgłoszenie komentarza

dodaj komentarz

x
komentarzy: 0 kolejność: wg punktacji najstarsze najnowsze
  0|0
Dobre :)
2013-11-12 13:02